Phar.Lap se s láskou ke koním už narodila, za což jsou z 90 % odpovědné její exotické kořeny z otcovy strany.
Sama sice nemá sportovní ambice, ale koně vlastní a jak sama říká, je spíše „hobby jezdec, který rád kombinuje všechny styly a vytváří si svůj vlastní“. Neuznává příkazy jezdeckých autorit. Tvrdí, že „nejlepším učitelem člověka je kůň sám, že každý je svým způsobem sám sobě trenérem, jen se musí naučit číst řeč svého koně. “ Praktikuje přirozené partnerství (natural horsemanship).
Vystudovala Literární akademii Josefa Škvoreckého (obor Tvůrčí psaní a publicistika), kde navštěvovala tvůrčí literární dílnu Reného Nekudy a Jana Gogoly st., kteří se významně spolupodíleli na formování její schopnosti kreativně psát.
V oblasti médií působila nejdříve jako externí redaktorka pro časopis Jezdectví a následně autorskou činnost vykonávala také pro Pony Magazín (nyní Penny Girl). Na internetu se můžete setkat s mnoha desítkami jejích článků (často sdílených na blozích) se zaměřením na historii dostihového sportu či obecná témata o koních.
Od roku 2012 také aktivně spolupracuje s Hidalgo Shopem, pro který zajišťuje překlady a částečný online marketing. S její detailní profesní specializací se můžete blíže seznámit na Linkedin.
Když zrovna nepíše pro koňské magazíny nebo nevymýšlí reklamní texty, sama aktivně tvoří a svá díla publikuje pod nickem Phar.Lap. Nejvíce ji baví krátké úvahy o životě, povídky ze života či fantasy povídky. Jedna z jejích mini povídek vyšla také ve sbírce mladých debutujících autorů LA pod názvem Ti, kteří kradou Mango.
V oblasti jezdeckého sportu působí jako fotografka se specializací na focení rychlostních disciplín zejména dostihů a westernu, ale baví ji i portrétní, dokumentární či svatební fotografie nebo fotografie krajinek. Jak sama s oblibou říká, je svým způsobem „fotofanatička“. Její portfólio zahrnuje různé typy fotografií, které nepostrádají dynamiku a rozhodně mají kouzlo okamžiku. Odráží se v nich cit pro zachycení koní v pohybu, což je zřejmě dáno tím, že sama aktivně jezdí a dokáže takříkajíc vycítit ten správný okamžik, kdy zmáčknout spoušť. Jejími foto-vzory jsou Sarah Andrews a Barbara Livingston.
Kromě focení se věnuje také překladům textů z Anglického do Českého jazyka a opačně (zvládá i překlady z Němčiny, nemá ji však ráda, takže když nemusí, tak se jí raději obloukem vyhne). Jejím překladatelským debutem byla kniha Kůň, zvíře, které změnilo svět (Horse, the animal that changed the world) od australské autorky Kim-Dennis Brianové, kterou publikovalo nakladatelství Slovart.
Její největší vášní však byl a nadále zůstává australský dostihový kůň Phar Lap, který ji provází celým jejím životem. Od patnácti let sbírá archivní a historické materiály pro vydání ucelené publikace, která by mapovala život tohoto fenoménu australského dostihového sportu ze 30. let 20. století. Zatím se však nedaří sehnat vydavatele, který by měl zájem o vydání, neboť návratnost takovéto investice je takříkajíc „vo hvězdách“.
Uvažuje tedy o tom, že svou publikaci vydá online a zájemci o ni, si ji budou moci za symbolický poplatek stáhnout do svého pc. Základem práce se stala její školní diplomová práce, kterou obhájila na katedře společenských věd na výbornou. Její práce s názvem Phar Lap, kůň, legenda či mýtus byla také představiteli katedry navržena k tisku.
Doposud publikovala informace na svém blogu, ale nyní se rozhodla, že je čas, aby měl Phar Lap své vlastní profi stránky. Autorka také založila na Facebooku uzavřenou skupinu pro fanoušky Phar Lapa, kde pravidelně zveřejňuje výsledky svého historického výzkumu.